Popüler Yayınlar

✈️️ Pegasus Uçak Bileti Tarihi Değiştirme Telefon Numarası

Pegasus Bilet Değişim Hattı : (0850) 840 48 31


SunExpress Bilet Değişim Hattı : (0216) 606 43 20


Pegasus Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 11 53


THY Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 12 35


Anadolu Jet Uçak Bileti Telefon : (0216) 456 97 11

Günümüzde yurtiçi ve yurtdışı uçuşları ile her geçen gün daha da gelişen bir ulaşım şeklidir havayolu ulaşımı. Bu gelişmeyle paralel olarakta bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlamaktadır. Bu sorunlardan bazıları da promosyon olarak daha önceden ucuz olması amacı ile düşük fiyata satın alınan uçak biletlerinde olası bir aksilik durumunda iptal veya değişiklik yapılma ihtiyacıdır.

Pegasus Uçak Bileti TelefonBöyle durumlarla sıklıkla karşılaşan havayolu yolcuları bazı durumlarda ekstra ücret öderken bazı durumlarda ise uçak biletini değiştirdiğinde herhangi bir ücret ödememektedir. Genelde yurtiçi uçak bileti değiştirmek isteyen yolcular Türkiye'de hizmet veren firmaların başında Pegasus havayolları uçak bileti değiştirme ve sunexpress havayolları uçak bileti değiştirme ihtiyacı duymaktadır.


Çoğunlukla pegasus uçak bileti nasıl değiştirilir sorusu ile karşılaşan pegasus müşterileri internette birçok numara olmasına rağmen bir türlü uçak bileti değiştirme işlemlerini gerçekleştirememektedir. 


Bazı durumlarda pegasus uçak bileti değiştirme telefon numarası'nı arayarak yardım isteyebiliyorlar, fakat pegasus havayolları uçak bileti değiştirme çağrı merkezinin dakikası 1.5 tl civarında bir ücret olmaktadır.


Hal böyle olunca da uçak bileti değiştirmek isteyen yolcular daha biletlerindeki fiyat farkını öğrenemeden aradan geçen 10 dakikada yaklaşık olarak 15 tl ödemiş oluyorlar zaten. Diğer türlü ise pegasus bilet değiştirme numarası aracılığı ile yapılan değişikliklerde ise herhangi bir şekilde telefonla arama ücreti alınmadan uçak biletlerini kolayca değiştirebiliyorlar.


Bir diğer sorunların başında da uçak biletini açığa alma ile yaşanmaktadır. Çoğunlukla pegasus havayolları uçak bileti açığa alma isteyen yolcularda şöyle bir düşünce hakim oluyor. Pegasus açık bilet yapmak isteyen yolcular biletlerini açığa aldıklarında, daha sonra istedikleri zaman herhangi bir fiyat farkı ödemeden uçabileceklerini düşünüyorlar.


Böyle durumlarda pegasus uçak bileti açığa alma, otobüs biletini açığa almak gibi bir durum olmadığından ve uçak biletinin sabit bir fiyatı olmadığından dolayı sizin biletinizin bir değeri olmaktadır ve bu değer açıktaki uçak biletini aktif etmek istediğinizdeki diğer uçak biletinin güncel fiyatı ile arasındaki fiyat farkını ödemek durumundasınızdır.


Örnek vermek gerekirse, pegasus bileti açığa almak isteyen yolculara biletini açığa aldıklarında pegasus havayollarında 1 sene içerisinde kullanabilecekleri bir bakiye tanımlanıyor. Bu bakiye duruma göre 100 tl olabildiği gibi 1.000 tl'de olabiliyor. 


Aradaki fiyat farkını bileti açığa aldığınıda ödüyorsunuz ve pegasus havayolları'nda uçak biletini değiştirmek istediğiniz zaman arada bir fiyat farkı oluşursa onu da ödemeniz şartı ile uçak biletinizi değiştirebiliyorsunuz.


Bir diğer durum ise sunexpress uçak bileti tarihi değiştirme'de yaşanmaktadır. Sunexpress havayolları'nda açık bilet diye bir uygulama olmadığından dolayı sadece sunexpress uçak bileti tarihi değiştirebilirsiniz. Bu tarihi yolcular kendilerine göre belirleyebilerek kolayca biletinde değişiklik yapabilmektedir.


Bu konu ile ilgili daha önce de birçeok yerde bahsedilmesine rağmen bazı sorular gelmektedir. Bu sorulara aşağıda tek tek yanıt vermeye çalışacağız.


Promosyonlu Pegasus Biletlerinde Tarih Değişir mi ?  1. Evet, Pegasus Havayolları'nda bütün uçak biletlerinde tarih değişikliği yapılabilmektedir.


Uçağım Kaçtı Birşey Yapılabilir mi ?Pegasus havayolları ve diğer havayolları'nda uçak bileti satın aldığınızda uçak bileti ile birlikte check-inn ve belli bir vergi ödenmektedir. Bu ödediğiniz vergiler havayolu ulaşımını kullanmanız için gerekmektedir. Uçağa binemediğiniz için bu vergileri ödemenize gerek olmadığından dolayı biletinizi iptal ederek o vergileri geri alabilirsiniz. 


Bu vergiler yurtiçinde 15-30 tl, yurtdışında ise 30-60 tl arasında değişiklik gösterebilmektedir.


Bu konu ile daha önce yayınlanmış olan makalemiz Pegasus Uçak Bileti Tarihi Değiştirme Telefonu başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.


Pegasus bileti açığa almak
Pegasus uçak bileti tarihi değiştirme
Pegasus bilet tarihi değiştirme
Sunexpress bilet tarihi değiştirme
Sunexpress uçak bileti tarihi değiştirme
Uçak bileti tarihi değiştirme

Advertisemen 336x280

Read Also:

Related Posts
Disqus Comments